Dva body z Prostějova, Třebíč nájezdy umí

Prostějov - V Prostějově Třebíčští chtěli rozhodně bodovat. A to se povedlo, do Moravských Budějovic si odváží dva velmi cenné body. Jen málokterý tým v Maxa lize má tak nabušenou soupisku, jako právě Jestřábi. Jenže na bílých hvězdách byla od začátku zápasu vidět velká snaha a domácí byli naopak velmi zaskočeni. Výsledkem bylo vedení 3:1 pro hosty. To zařídili dva naprosto luxusní góly Jakuba Malého a také první gól mezi dospělými z hole Tomáše Vandase. Bylo ale jasné, že se domácí nevzdají. I díky troše štěstí při odrazu puku od branky a od zadního mantinelu dokázali srovnat na 3:3. V prodloužení se po trefě Matěje Psoty muselo zkoumat video, ale verdikt zněl, že třebíčský šikula zasáhl puk vysokou holí. A tak musely rozhodnout nájezdy. V těch se za HST trefil znovu Jakub Malý a rozhodující branku zaznamenal Matěj Psota. Třebíčští tak z osmi zápasů už třetí vyhráli v samostatných nájezdech. V pondělí vyzvou na svém ledě Litoměřice.

8.kolo, sobota 5.10.2024
PRO PRO
3:4sn0:0, 1:3, 2:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 26:59 Tomeček (Jiránek, Kindl; 5/5), 40:35 Karabáček (Veselý, Illéš; 5/5), 42:23 Illéš (Karabáček, Babka; 5/5), rozh. náj. Psota – 23:07 Malý (Lichanec, Michalčuk; 5/5), 29:06 Malý (Lichanec; 5/5), 33:48 Vandas (Bittner; 5/5). Rozhodčí: Micka, Kosnar – Vašíček, Komínek. Diváci: 690. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 23:28 (6:7, 12:10, 3:8). Zblokované střely: 9:6. Vhazování: 43:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kavan (Štipčák) – Zdráhal, Babka (A), Klimíček, Poledna, Krejčí, Šidlík (C), Svoboda – Karabáček, Illéš, J. Veselý – Jiránek (A), Kindl, M. Tomeček – Pilař, Honejsek, Kučera – Slanina, Ekrt, Jenyš – Jenčovský
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jan Brož) – Kroupa, Stehlík, Bořuta, Vandas, Štebih, E. Mareš, Vodička, Furch – Ferda (A), Michálek, V. Brož – Dočekal (C), Bittner (A), Psota – Michalčuk, Vodný, Tomáš Svoboda – Kuba, Lichanec, Malý

Do utkání v Prostějově vstoupili Horáci velmi dobře. Třebíčská družina měla lepší pohyb, což dělalo domácím Jestřábům nemalé problémy. Skóre zápasu mohl otevřít Brož, avšak jeho teč svůj cíl minula. Následovala přesilovka Prostějova, ve které se ale do samostatného úniku dostal Ferda. Zakončení třebíčské třiašedesátky mířilo mezi betony - Jan Kavan byl připraven.

V úvodu druhého dějství se do velké šance dostal prostějovský Klimíček - Jan Mičán střelu zkušeného beka vyrazil. A tak opět zafungovalo otřepané, ale pravdivé nedáš - dostaneš. V čase 23:07 přiťukl puk ve středním pásmu Petr Vodička Jakubu Malému, jenž svůj parádní individuální průnik zakončil gólem na 0:1. Vedení ale Horákům dlouho nevydrželo. V čase 26:09 využil zmatku v defenzivě Michal Tomeček a ránou z kruhu mířenou do horních pater branky vyrovnal. 1:1. Poté se o slovo znovu přihlásil Jakub Malý. Ten v čase 29:06 nastartoval ve středním pásmu svá torpéda, proklestil si cestu až před Kavana a chladnokrevně zavěsil 1:2. Navíc viditelně otřesení Jestřábi inkasovali o čtyři minuty později třetí úder. V dalším samostatném úniku si Tomáš Vandas počínal jako ostřílený mazák a odměnou mu byl první gól v dospělém hokeji 1:3.

Jenže start třetího dějství byl v režii Prostějova. Nejprve se v čase 40:35 prosadil z dorážky Václav Karabáček 2:3. O další dvě minuty později bylo vyrovnáno. Jakub Illéš zametl puk z do sítě neomylně a začínalo se od začátku 3:3. Hned poté si třebíčský realizační tým vyžádal čas na poradu, který bílým hvězdám prospěl. Zbytek třetího dějství už totiž byl plně v režii hráčů v bílém. Šanci na rozhodnutí měli Bittner, Dočekal nebo Michálek, nicméně Kavan Jestřáby podržel. Vzhledem k tomu, že zápas skončil po šedesáti minutách nerozhodně 3:3, následovalo prodloužení a nakonec i samostatné nájezdy. V nich rozhodl o druhém bonusovém bodu pro Třebíč Matěj Psota.

Roman Erat – SK Horácká Slavia Třebíč: „My jsme dnes odehráli z mého pohledu dobré utkání. Myslím si, že dvě třetiny jsme měli navrch. Pak jsme na začátku třetí třetiny měli dvouminutový výpadek. A to i přesto, že jsme očekávali nástup a tlak domácích. Bohužel se nám to nepovedlo úplně dobře zachytit. Pak jsme hru vyrovnali, měli jsme i další šance a mohli jsme rozhodnout i v základní hrací době. To se nám nepovedlo, takže nakonec bereme dva body, za které jsme rádi. V prodloužení jsme dostali puk do branky, ale gól nebyl uznán pro vysokou hůl. Nejsem schopen nic bližšího k této situaci říct, byla dost nepřehledná. Nájezd udělali kluci výborně a Miči je opět výborně zachytal. Mrzí nás, že jsme nerozhodli v základní hrací době, protože šancí jsme k tomu měli spoustu. S předvedenou hrou jsme spokojeni, protože hráči bojovali a hráli dobře. Kromě toho výpadku jsme dnes odehráli výborné utkání.“