Menu +

Na úvod přípravy demolice! Horáci přejeli Havlíčkův Brod 6:2

Reportáže
Vstup do nové sezony se bílým hvězdám povedl znamenitě. Svěřenci trenérů Mejzlíka a Barvíře zvítězili v regionálním derby nad Havlíčkovým Brodem jednoznačně 6:2. Brankově se o to zasloužili Ladislav Bittner s dvěma zásahy, Šimon Szathmáry, David Michálek, Radim Ferda a Patrik Mojdl, který vsítil svůj první gól v dospělém hokeji.
Sdílejte článek
 
přát., úterý 4.8.2020
TRE TRE
6:22:0, 3:0, 1:2
HBR HBR
Statistiky
Branky a nahrávky: 12. Bittner (Michálek), 20. Szathmáry (Psota), 25. Michálek (Szathmáry, Zukal), 31. Bittner (Nedbal, Čejka), 36. Ferda, 49. Mojdl (Vedral, Havlát) – 45. Košťál, 50. Hrala (Kratochvíl). Rozhodčí: Pokorný, Ondráček. Vyloučení: -. Využití: -. V oslabení: -. Diváci: 332. Střely na branku: -. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Zukal, Szathmáry, Čejka, Nedbal, Chalupa, Ševčík – Michálek, Bittner, Psota – Planý, Kořenek, Šťovíček – Havlát, Krliš, Podlaha – Vedral, Mojdl, Ferda.
BK Havlíčkův Brod: Pejsar – Kliment, Krejčí, Věžník, Vácha, Piskač, Dvořák – Holenda, Cachnín, Tecl – Čejka, Padělek, Košťál – Homola, Cejpek, Kratochvíl – Čermák, Brož, Hrala.

Komentář k zápasu

Úvodní vhazování získali domácí hokejisté, ale žádnou větší příležitost si nevytvořili. Svižná rána Matěje Krejčího z pravého kruhu skončila v bezpečí Mičánovy náruče. Martin Šťovíček našel skvělou zadovkou Jakuba Planého, který však trefil pouze Pejsarovu v vyrážečku. O vstřelení branky usiloval i Vítězslav Brož, jehož střelecký pokus Mičán vyrazil pouze před sebe, kde číhal na dorážku Kryštof Hrala, jenž však na třebíčského strážce svatyně nenašel recept. Prvním prohřeškem proti pravidlům se prezentoval Aleš Padělek, který si zamířil na trestnou lavici odpykat dvouminutový trest za podražení. Matěj Kořének se dostal do samostatného úniku, ale Martin Pejsar zachoval chladnou hlavu a se zakončením hokejisty s bílou hvězdou na hrudi si poradil. Bílé hvězdy sice měly několik dalších šancí, ale úvodní přesilovou hru nakonec v branku nepřetavily. David Michálek a Ladislav Bittner dlouho kombinovali v útočném pásmu a vytvořili si dvě velmi slibné šance. Ani jedna z nich se však neujala, a tak stále platil nerozhodný stav. Hosté o sobě dali vědět střelou Davida Košťála, jehož ránu Mičán našel ve své výstroji. Na druhé straně musel Pejsar likvidovat bombu Karla Nedbala. Horácká Slavia se nakonec dočkala první branky. David Michálek v přečíslení adresoval kotouč Ladislavu Bittnerovi, který trefil odkryto branku, a načal tak skóre utkání. Robert Havlát pálil z mezikruží, ale Pejsar pohotovým zákrokem odmítl zvýšení stavu ve prospěch Třebíče. Vylučovalo se i z domácích řad. Dvě minuty inkasoval Lukáš Chalupa. Hráčům Havlíčkova Brodu ale přesilová hra nevyšla úplně podle představ. Naopak se zanedlouho vylučovalo na druhé straně a domácí s početní výhodou naložili mnohem lépe. Šimon Szathmáry napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu v tu chvíli stálo v cestě.

Bílé hvězdy na začátku druhé třetiny znovu získaly kotouč, ale jejich útočné snažení zhatilo postavení mimo hru. Výborný obraný zákrok předvedl Václav Krliš, který zblokoval střelu Daniela Homoli a Mičán tak nemusel zasahovat. Patrik Čermák posunul kotouč na volného Krištofa Hralu, který byl sám před Mičánem, ale stejně jako spousta jeho kolegů, tak i on ztroskotal na třebíčském brankáři. O slovo se znovu přihlásila Horácká Slavia. Szatmáryho ránu od modré čáry usměrnil do sítě David Michálek a bílé hvězdy vedly už o tři branky. Hosté mohli odpovědět, ale Mičán stále dál trápil havlíčkobrodské střelce. Čtvrtou branku bílých hvězd obstaral parádním bekhendovým blafákem Ladislav Bittner. Po této oku lahodící akci sáhli hosté ke změnám. Brankáře Martina Pejsara vystřídal Tomáš Svoboda. Ani to však Havlíčkovu Brodu nepomohlo. Radim Ferda vsítil pátou branku Horácké Slavie a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Navíc přišel další trest hostů.

Třebíčští hokejisté si podstatnou část přesilové hry přenesli do závěrečné periody a málem ji zužitkovali. Václav Čejka ale napálil kotouč pouze do tyče. Následoval závar před branku bílých hvězd, který znovu vyřešil maskovaný hrdina Jan Mičán. Martin Šťovíček našel v předbrankovém prostoru. Davida Michálka, který ale nepřekonal Tomáše Svobodu. Havlíčkův Brod se přeci jen dočkal. David Košťál prchl třebíčské obraně a poslal kotouč mezi betony jinak bezchybného Mičána. Horácká Slavia mohla vzápětí odpovědět. Po přihrávce od Jakuba Planého si Václav Čejka položil brankáře Svobodu, ale už nedokázal zamést kotouč za jeho záda. Bílé hvězdy to nemuselo mrzet, jelikož po přihrávce od Zdeňka Vedrala se mezi střelce zapsal Patrik Mojdl, který tak svému týmu vrátil pětibrankové vedení zpět. Snížení na sebe nenechalo dlouho čekat. Na svědomí jej měl Kryštof Hrala, který upravil na konečných 6:2. Tečku za dnešním utkáním udělal dvěma fantastickými zákroky již několikrát zmiňovaný Jan Mičán, který za své gymnastické číslo sklidil mnoho ovací z publika.

Autor: Viktor Pavlovec

Ohlasy trenérů

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Utkání splnilo naše očekávaní, přijeli mladí kluci z Brodu, kteří byli živí a hráli velmi dobře. Ze začátku nás skvěle podržel Jan Mičán svými zákroky. Rozjezd nám sice chvíli trval, ale pak jsme převzali iniciativu, kluci dali krásné góly a podařilo se nám zvítězit. Po druhé třetině jsme stáhli nějaké hráče a zápas dohráli na tři útoky, vše je ještě ve fázi příprav. Chtěl bych poděkovat Havlíčkovu Brodu, že i přes současnou nepříznivou situaci kolem Covid-19 dnes dorazili.

Michal Konečný – BK Havlíčkův Brod: Máme trochu smůlu na Třebíč, která je rozjetá. V určitých fázích zápasu nás Třebíč přehrávala, což bylo vidět. Měli jsme nějaké šance, takže si myslím, že výsledek pro nás mohl být příznivější. V pondělí jsme měli první lehký trénink, takže se nedají očekávat žádné zázraky, ale myslím si, že jsme neodvedli špatný výkon.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Pohodový večer završený ziskem tří bodů. Třebíč přejela Kolín jasně 5:0

včera
Reportáže

Parádní první třetina rozhodla o výhře nad Sokolovem, Horáci se přiblížili čelu tabulky

před 3 dny
Reportáže

Další tři body! Třebíč uspěla v Kadani

20.01.2021