Probuzené elitní komando režírovalo důležitou výhru nad Piráty

Utkání s Chomutovem nabídlo pořádnou bitvu, která nakonec skončila lépe pro Horáky. Severočeši sice vstřelili v úvodní periodě dva góly, ale na oba dokázala Třebíč zareagovat zásluhou tref Matěje Psoty a Petera Lichance. Pro slovenského útočníka to byla navíc první trefa do černého v našem dresu. Klíčový okamžik střetnutí přišel ve 31. minutě, když Martin Dočekal narýsoval parádní přihrávku Ladislavu Bittnerovi, jenž uklízel prakticky do prázdné brány. Bittnerův gól byl zároveň tím vítězným.

15.kolo, středa 23.10.2024
3:21:2, 2:0, 0:0
CHM CHM
Branky a nahrávky: 04:54 Psota (Štebih, Vodný; 5/5), 21:59 Lichanec (Vodička, V. Brož; 5/5), 30:12 Bittner (Dočekal, Vodný; 5/4) – 01:02 Zygmunt (Hübl; 5/5), 17:52 Severa (Sklenář, Koblížek; 5/5). Rozhodčí: Kosnar, Mejzlík – Polák, Otáhal. Diváci: 603. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:29 (6:13, 12:7, 10:9). Zblokované střely: 10:13. Vhazování: 37:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: J. Brož – Stehlík, Štebih, Vandas, Bořuta, Furch, Vodička, E. Mareš, Kroupa – Ferda, Malý, Dočekal – Psota, Bittner, Vodný – T. Svoboda, Michálek, V. Brož – Ekrt, Lichanec, Michalčuk.
Piráti Chomutov: Petrásek – Kadeřávek, Baláž, Březák, Eliáš, Husinecký, Hejda, Š. Němec – Zygmunt, Hübl, Lukeš – M. Tůma, Eret, Tadeáš Svoboda – Fronk, Hejcman, Guman – Sklenář, Koblížek, Severa.

Na první branku zápasu tentokrát nemuseli diváci v moravskobudějovické KHNP ARÉNĚ dlouho čekat. Hned v čase 01:02 se mezi kruhy zjevil nikým nehlídaný Pawel Zygmunt a poslal přesnou střelou nad Brožův beton Chomutov do vedení 0:1. Radost ale Pirátům dlouho nevydržela. V čase 04:54 pálil od modré Michal Vodný jehož ránu vykopl Michael Petrásek jen k Matěji Psotovi, který mohl zakončovat prakticky do prázdné brány. 1:1 Další velké šance měli hostující útočníci Petr Eret a Jiří Fronk, ovšem oba pokusy zneškodnil výtečnými zákroky Jan Brož. Přesto šel Chomutov ještě před první sirénou znovu do vedení. V řase 17:52 využil nedůslednosti třebíčské obrany Jiří Severa a z prostoru mezi kruhy nezaváhal 1:2.

Do druhého dějství vstoupila Třebíč jako vyměněná. Hráči v červeném diktovali prakticky od první vteřiny tempo hry, přičemž zasloužené vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V čase 21:59 vyslal pumelici od modré čáry Petr Vodička a Peter Lichanec ji tečoval mimo Petráskův dosah 2:2. Pro slovenského útočníka to byla první branka v třebíčském dresu. Nápor bílých hvězd během následujících minut nepolevoval, v dobrých pozicích zakončovali Malý nebo Tomáš Svoboda, jenže Michael Petrásek vystavil úvahám o změně skóre stopku. Prakticky přesně v polovině základní hrací doby putoval na trestnou lavici chomutovský Tadeáš Hejda, ale dlouho na ní nepobyl. V čase 30:12 vymyslel Martin Dočekal zpoza brankové čáry geniální přihrávku, kterou nekompromisně zametl do sítě Ladislav Bittner 3:2.

Třetí perioda přinesla kontrolovaný výkon bílých hvězd, v němž Chomutovští přes snahu nenacházeli recept k vyrovnání. Ba co víc, hosté si nevytvořili ani souvislejší tlak. Když už pár sporadických střeleckých pokusů doletělo k třebíčské svatyni, poradil si s nimi pohotový Brož. A protože Pirátům nezafungovala ani závěrečná hra bez brankáře, berou svěřenci hlavního trenéra Davida Dolníčka tři body z vítězství 3:2.

David Dolníček – SK Horácká Slavia Třebíč: Byl to těsný a vyrovnaný zápas. Přežili jsme první třetinu, která byla z naší strany možná nejhorší, co jsme zatím odehráli, a podržel nás v ní Honza Brož. Stav 2:1 pro Chomutov po první části pro nás bylo takové malé vítězství. V šatně jsme se snažili zklidnit, protože jsme byli rozlítaní po celém hřišti a něco jsme si k tomu řekli. Od druhé třetiny jsme to rozjeli, tam jsme mohli přidat i další góly. Byla tam i kritická situace, kterou jsme zvládli, gólman nás podržel. Třetí třetinu jsme si celkem pohlídali, chtěli jsme hrát v pěti, což se nám také celkem povedlo. Chomutov jsme už k velkým šancím nepustili, byly tam jen nahazované puky do tlaku. Myslím si, že za týmovost nejen v Pardubicích, ale i dnes jsme si tři body konečně zasloužili. My se pořád snažíme divákům předvést a vyhrát a z té přemíry snahy se rozjedeme po celém hřišti, a pak nás soupeř přehraje dvěma nahrávkami a máme problém. Proto jsme se museli po první třetině uklidnit, navíc jsme měli těžký program, hráli jsme v sobotu a pondělí, vraceli jsme se pozdě domů. Chomutov hrál naopak dvakrát doma a dvakrát vyhrál, takže byl v takové lepší pozici. Ale dnes náš tým fakt chtěl, odmakal to a jen škoda, že jsme ve druhé třetině nedali o pár gólů víc.

Petr Martínek – Piráti Chomutov: Řekl bych, že šlo o vyrovnané utkání, kterému by slušela remíza. Měli jsme dobrý nástup do utkání, hned ve druhém střídání jsme proměnili šanci. Celá první třetina byla z naší strany dobrá. Možná, kdybychom odskočili o dva góly, bylo by to pro nás příjemnější. Bohužel jsme pak inkasovali po našich zbytečných chybách a po druhé třetině to bylo 3:2. Ne, že bychom ve třetí třetině neměli šance, byly tam, ale domácí si to kvalitním výkonem dozadu pohlídali. My dnes bohužel nemáme nic. Vyhrát jsme potřebovali my i domácí, je začátek sezóny a nám se také úplně nevyvedl. I když jsme nehráli špatné zápasy, ty body jsme nesbírali. Teď jsme dvakrát vyhráli doma a jeli jsme si pro nějaký bod i sem, ale bohužel se nám to nepovedlo. Myslím si, že my jsme přesilovek dnes moc neměli, ale takhle je nastavený metr, tak se to píská, a proto nemá cenu se k tomu nějak vyjadřovat.