TRE-BER 0:4 – Třebíč předvedla ostudný výkon, v němž nedala ani jednu branku

T ř e b í č – Naprostou blamáží pro Horáckou Slavii byl zápas 25. kola první ligy mezi ní a Berounskými Medvědy. Třebíčští hráči si kromě několika příležitostí ve druhé třetině nevytvořili jedinou vážnější šanci, na ledě se marně hledali, puky často ztráceli již ve středním pásmu. Berounským tak stačilo hrát trpělivou hru, kterou nakonec korunovali celkem čtyřmi gólovými úspěchy. Bezzubá Třebíč po zásluze nevstřelila jedinou branku, na své konto si připsala další porážku a trenér Horešovský na pozápasové tiskové konferenci poprvé naplno kritizoval své svěřence.

25.kolo, sobota 20.11.2004
0:40:1, 0:1, 0:2
BER BER
Branky a nahrávky: 16. Novotný (Slížek, Holub), 32. Ovčačík (Eiselt), 48. Pabiška (Eiselt, Vaněček), 56. Novotný (Horčička, Slížek). Rozhodčí: Chlaň - Kis, Špringl. Vyloučení: 6:10, navíc Kubiš (TRE) 5 minut + do konce utkání, Hrbáček (TRE) 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 500.
SK Horácká Slavia Třebíč: Slávik - Míka, Kališ, Horák, Hrbáček, Kučný, Svačina, Čížek - Fryauf, Žiška, Škoda - Beroun, Vrbata, Valko - Kubiš, Sobotka, Čech - Topol, Wolf, Caha.
Medvědi Beroun 1933: Kopřiva - Hořava, Vaněček, Kasík, Ovčačík, Holub, Braniš, Kašák, Beser - Kukla, Tvrzník, Klimenta - Pabiška, Eiselt, Horčička - Slížek, Novotný, Jelínek - Šinágl, Gengel, Křesťan.

TREBER

Jedna z mála chvil, v níž měla Třebíč nad svým soupeřem opravdu navrch.

Už od začátku určovali tempo hry hosté, v 5. minutě Eiselt trefil Slávika do masky, chvíli poté od modré pěknou střelu na třebíčskou branku vyslal Holub, před následnou Pabiškovou dorážkou zachránil třebíčské hráče ukázkový Slávikův rozštěp. V 8. minutě poprvé zahrozili i domácí, šanci Vrbatovy řady ale Kopřiva s přehledem vykryl. Chvíli poté se třebíčskému Berounovi podařilo dokonce vsítit branku – rozhodčí však předtím již přerušil hru. V 10. a 11. minutě hráli Třebíčští po vyloučení Braniše a Vaněčka pět proti třem, početní převaha jim však vůbec nebyla platná, Kopřivovu svatyni prakticky neohrozili. Ve 13. minutě tvrdě fauloval třebíčský Kubiš a za naražení zezadu vyfasoval pětiminutový trest a také předčasný odchod do sprch. Hosté přesilovou hru sehráli mnohem lépe než před chvílí domácí. Nejprve se pěknou tečí předvedl Pabiška, poté tvrdě střílel Horčička. Tyto šance nakonec vyústily v úvodní gól v podání Novotného, který do odkryté domácí klece uklidil odražený puk – 0:1.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se mohlo zdát, že se Třebíč zvedne. Na nějaký čas se usadila v útočném pásmu, Kopřivu však vážněji neohrozila. Ve 23. minutě se předvedl Fryauf, který prokličkoval přes celé hřiště – jeho bekhend ale berounskou klec těsně minul, stejně jako další třebíčská střela v zápětí. Ve 24. minutě nedokázal třebíčský Beroun potvrdit dříve tolik platné nomen omen, když z metru nedokázal trefit branku hostí. Když se neurodilo na domácí straně, museli zákonitě sklízet ovoce hosté. Ve 32. minutě Ovčačík ztrestal Hrbáčkovo vyloučení a zvýšil na 2:0 pro svůj tým. Kontrovat mohl ve 35. minutě Topol, Kopřiva si však s jeho tvrdou ránou dokázal poradit. Minutu později se do brejku dostal Valko, v rozhodující chvíli jej však zahákoval Martin Tvrzník. Po vyloučení Valka a vzápětí i Kukly se třetina dohrávala ve čtyřech na obou stranách, ani jeden celek však nedokázal více prostoru na ledové ploše zužitkovat ve svůj prospěch.

TRE-BER

Martin Tvrzník právě nedovoleně zastavil Valkův brejk. Za chvíli odjede na lavici hanby.

Hned v úvodní minutě třetí části se na ledě ocitlo příliš hostujících hráčů, a protože Valko již opět skočil na led, Třebíč opět zkusila hrát ve dvojnásobné převaze. Jedinou vážnější střelu však na berounskou bránu vyslal ve 42. minutě Jiří Beroun, který alespoň vyprášil Kopřivův levý beton. Po nevyužité přesilovce domácích začali opět úřadovat hosté – ve 44. minutě Horčička těsně minul puk před prázdnou třebíčskou svatyní. Berounští se rozhodli podruhé tuto chybu neudělat, a tak si ve 48. minutě na své hokejky připsali další zářez. Eiselt, který se těsně předtím vrátil z trestné lavice, zpoza branky našel Pabišku, jenž se z metru prostě mýlit nemohl – 0:3. Čestný úspěch svého týmu mohl na konci 56. minuty zaznamenat Vrbata, jenže ani on se neprosadil. Berounští hráči však nechtěli, aby diváci ze zápasu odešli zklamáni, že nic pořádného neviděli, a tak hned z protiútoku vstřelil svoji druhou branku v utkání po ukázkovém brejku Novotný - 0:4. Třebíč se nedokázala prosadit ani v 58. minutě, kdy při přesilovce opět zahrozil Vrbata. V téže minutě prasklo jedno z ochranných plexiskel, na delší dobu se přerušila hra a diváci začali hromadně opouštět stadion. Ti, kteří zůstali, už viděli jen poklidné dohrání zápasu a následné oslavy hostujících hráčů.

TRE-KOP2

Otakar Vejvoda (trenér HC Berounští Medvědi): "My jsme měli ze soupeře respekt, protože Třebíčští zápas v Berouně odehráli perfektně. Trošku jsme se tedy na dnešní utkání připravili. Věděli jsme, že domácí trochu posílili a hrají v jiném složení. Myslím, že jsme zápas bez větších problémů zvládli."

Josef Horešovský (trenér SK HS Třebíč): "Z utkání jsem zklamán. Odvedli jsme slabý výkon, jinak se to nedá nazvat. Tápu v tom, co je příčinou. S Chomutovem jsme sehráli celkem dobré utkání, zápas v Olomouci vypadal taky dobře, vytvořili jsme si šance, byl tam určitý tlak. Prohráli jsme si ho vlastními hrubými chybami. V dnešním utkání jsme nevyprodukovali vůbec nic. Doma hrajeme špatně přesilovky… Nevím, pro mě je to velká záhada. Já se samozřejmě hodně zabývám tréninkem, ve kterém se snažím o to, abychom na utkání měli sílu, výbušnost. Pak je ale herní projev takový, jaký jsme viděli. To je pro mě bohužel dost deprimující.
Bohužel musím konstatovat, že trošku ztrácím víru v to, že všichni hráči mají opravdu zájem vydat ze sebe vše ve prospěch mužstva. Je zde zřejmě několik hráčů, kteří jsou velmi zahledění do sebe, mají o sobě vysoké mínění a mají velmi nízký práh sebehodnocení. Nebudu teď konkrétní, to momentálně nic neřeší. Je to naše interní otázka."