TRE - OLO 1:3 - Třebíčští Olomouc nepřetlačili, série domácích neúspěchů trvá

T ř e b í č - Druhou čtvrtinu základní části první ligy začala Horácká Slavia na svém ledě proti Olomouci. Horácké Slavii se nepodařilo prolomit prokletí, které ji letos provází na domácím ledě. Hosté měli více ze hry, na začátku třetí třetiny si vybudovali tříbrankový náskok a zápas dotáhli do vítězného konce. Čestný úspěch Třebíče zaznamenal Tomáš Vondráček. Už ve středu cestuje Třebíč k dalšímu zápasu do Českých Budějovic.

14.kolo, pondělí 21.10.2013
1:30:1, 0:0, 1:2
OLO OLO
Branky a nahrávky: 56. Vondráček (Dietz, Kaut) – 16. Kindl (Kucharczyk, Ostřížek), 43. Diviš (Staněk, Rác), 44. Kindl (Ostřížek, Kucharczyk). Rozhodčí: Hejduk, Schmejkal – M. Svoboda, Z. Svobodová. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1150. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Bilčík, Čejka – Laš, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Nahodil, Fořt – Křivohlávek, Kaut, Vondráček – Čech, E. Kadela, Paták.
HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, R. Kadela, Ovčačík, Jaroměřský, Staněk, Cartelli, Rašner – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Ostřížek, Kindl – Rác, Knotek, Vodný – Jergl, Diviš, Selingr.

Hned v páté vteřině musel zasahovat Falter ramenem po střele Pekra. Brzy byl vyloučen Jaroměřský, jenž obdržel čtyřminutový trest za hru vysokou holí. Vošvrdu však ohrozila snad jen Dujsíkova střela od modré. Po přihrávce Hermana vypálil z první Řípa a kotouč z jeho hole skončil jen několik centimetrů nad břevnem branky domácích. Ve dvanácté minutě byl vyloučen Malena. V oslabení zahrozil Fořt, ale nepřišel si na pozorného Vošvrdu. Jako první se v utkání prosadili Olomoučtí, když dokázali dostat Horáckou Slavii pod tlak a ten i korunovat střelou Kindla, jenž zužitkoval přihrávku Ostřížka. Tentýž hráč mohl navýšit brankové skóre, to by ale nesměl předvést třebíčský brankář výtečný zákrok.

V úvodu druhého dějství mohl vyrovnat Nahodil, jeho dělovku ale Vošvrda vykopl betonem. Za zdržování hry byl vyloučen Falter. V oslabení byli třebíčští hokejisté pod tlakem, ale odolali náporu hostů. Vošvrda se musel ohánět po souhře Nahodilovy formace, ale nekapituloval. Vondráček pálil z první těsně vedle. Větší tlak si vynutila Třebíč poté, co se Olomouc provinila proti pravidlům a musela na delší dobu do tří po vyloučení Diviše, Cartelliho a následně i Ondruška, hostující brankář však odolal. Po vyloučení Wasserbauera zahrozili v oslabení Laš s Dolníčkem. Po dalším vyloučení hostů zastavila Čuříkovu dělovku Vošvrdova maska.

Do třetí třetiny hosté vlétli a rychle vedli o tři branky. Nejprve těsně minul Ostřížek, pak se už ale prosadil při signalizované výhodě Richard Diviš, když zůstal volný v předbrankovém prostoru a dokázal pohotově usměrnit nahraný kotouč. Třetí branku přidali Olomoučtí nedlouho poté, stačilo jim k tomu využít nepřesností třebíčských obránců. Po souhře s Ostřížkem a Kucharczykem skóroval podruhé během večera Denis Kindl. Vošvrdu prověřil Fořt. Zpoza branky nepřekvapil hostujícího brankáře Čuřík. Patákovu ránu v přečíslení Vošvrda vyrazil. Ovčačík branku chytrou střelou netrefil. Snížit mohl Fořt po příhře Čuříka, trefil však rameno rychle se přesunujícího Vošvrdy. Bílé hvězdy snížily na konečných 1:3 při přesilové hře, kdy tečoval Dietzovu ránu od modré Vondráček. Faltera prověřil ještě Rác, více už toho utkání nenabídlo.

Denis Kindl po utkání Třebíč - Olomouc 1:3

Tiskovka po utkání Třebíč - Olomouc 1:3

Jakub Čuřík po utkání Třebíč - Olomouc 1:3

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Hrajeme v křeči, v obrovské křeči. Hráčům to nelepí, nevěří si. Když ještě přijede takhle silný soupeř, tak se to násobí, protože není na čem se chytit. Když už jsme si nějakou šanci vytvořili, i když soupeř nás, dá se říct, celý zápas nějakým způsobem přehrával, hlavně v osobních soubojích, tak tu šanci neproměníme. Navaluje se to, nabaluje se to a hráči jsou z toho samozřejmě špatní. Nic jiného než bojovnost jsme dneska nabídnout nemohli, a to nestačilo.

Jiří Dopita – HC Olomouc: Pro nás samozřejmě úspěšné utkání, máme tři body. My jsme do toho utkání vstoupili poměrně slušně, nějaké šance jsme si vytvořili. Nehráli jsme špatně. Bylo to zhruba stejné utkání. Ty šance jsme si vytvořili, tak jak předtím v Havlíčkově Brodě. Potom nás zbrzdila trošku ta oslabení. Nechci hodnotit rozhodčí, ale dostali jsme se trošku pod tlak, ale vyšel nám začátek třetí třetiny. Tam jsme odskočili na tři góly a dá se říct, to utkání jsme zkontrolovali už do konce. A pro nás obrovsky cenné tři body.