TRE - VRC 3:4 - O vítězství Vrchlabí rozhodla poslední třetina

T ř e b í č - Horácká Slavia přivítala na svém ledě celek HC Vrchlabí. V první třetině si obě mužstva vytvořila mnoho zajímavých akcí, ale nedokázali je brankově využít. Skóre zápasu otevřeli až ve čtyřiadvacáté minutě hosté. Ještě v téže minutě ale dokázal skóre znovu srovnat Roman Pšurný. Skóre se znovu měnilo v poslední minutě druhé třetiny, kdy se do vedení znovu dostali hosté. Na branky byla nejbohatší poslední třetina zápasu. První z nich vstřelil do branky Vrchlabí Miroslav Barus. V jednapadesáté minutě dostal Třebíč do vedení Lukáš Nahodil, který se prosadil ve vlastním oslabení. Hosté ale dokázali okamžitě najít brankovou odpověď. V šestapadesáté minutě vedení na svou stranu opět obrátili hosté. Přes veškerou snahu se již Třebíči nepodařilo vyrovnat, výhru si tak odváží celek Vrchlabí.

31.kolo, středa 10.12.2008
3:40:0, 1:2, 2:2
VRC VRC
Branky a nahrávky: 24. Pšurný (Nahodil, Klejna), 45. Barus (Sojčík, Staněk), 51. Nahodil (Pšurný, Trončinský) - 24. Matějíček (Gajovský, Beck), 39. Galvas (Tvrzník), 51. Rusnák (Krupka), 56. Chatrnúch (Gengel, Rusnák). Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:5, navíc Klejna (TRE) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1030. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev - Hrbáček, Trončinský, Sedláček, Kaláb, Flamík, Sláma, Bulička - Čech, Zahradník, Vrba - Pšurný R., Nahodil, Klejna - Staněk, Barus, Sojčík - Burian V., Obdržálek, Stejskal.
HC Vrchlabí: Štůrala - Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Vála, Bendík, Jaroměřický - Gajovský, Pajič, Beck - Fiedler, Krupka, Gengel - Tvrzník, Kříž, Látal - Rusnák, Divíšek, Andres.

Utkání začalo velmi opatrně. Žádný z týmů nechtěl udělat první chybu. První střelu vyslal na brankáře domácí Klejna při vyloučení Fiedlera. Na druhé straně prověřil Lva Galvas střelou od modré čáry. Za několik chvil střílel švihem znovu od modré Bendík, jehož chytrá křížná rána skončila těsně vedle. Ve 12. minutě chyboval při vyhození brankář Štůrala, ale Barus toto pochybení nepotrestal. Za minutu tečoval Klejnovu ránu Pšurný do betonu vrchlabského gólmana. Z protiútoku pálil Tvrzník, Lev vykopl letící kotouč betonem.
Ve 14. minutě inkasoval 2+2 minuty hostující Divíšek. Horácká Slavia si vytvořila několik dobrých příležitostí. Kaláb parádně přihrál před branku Pšurnému, jenže třebíčskému útočníkovi sklouzl puk při střele z čepele. Za chvilku pálil Nahodil z Pšurného příhry těsně vedle. V poslední minutě nepříliš pohledné první části zahrozil v oslabení aktivní Roman Pšurný, jehož střela zápěstím jen těsně minula pravou tyč vrchlabské klece.

Druhá třetina byla o poznání aktivnější. Hned ve 21. minutě projel po pravém křídle Gajovský. Jeho ránu Lev vyrazil před sebe a domácí obrana odpálila gumový touš do bezpečí. Za dvě minuty zavezl puk do pásma Burian, přihrál Obdržálkovi, jehož střelu tečoval vedle Stejskal. 24. minuta přinesla změnu skóre. Gajovský přihrál mezi kruhy Jiřímu Matějíčkovi, jenž skrz Lvovy betony otevřel brankový účet – 0:1.
Z vedení se hosté neradovali dlouho. Za 19 sekund nasměroval Nahodil přihrávku na levý kruh, odkud poslal kotouč k tyči Štůralovy svatyně Roman Pšurný - 1:1.
Rychlé dvě branky za sebou zápasu prospěly. Obdržálek se vřítil do útočného pásma a jeho jedovatou střelu zastavila vyrážečka gólmana Vrchlabí. Přesně v polovině utkání se dopředu dral Gengel, nepřešel však před Kalába, který mu vystavil překrásný bodyček. Pak pálil přes beka Nahodil mimo, na druhé straně vychytal nájezd Pajiče Lev. Po druhé třetině přece jen odcházeli do kabin spokojenější Vrchlabští. Tvrzník objel branku, přistrčil puk na modrou čáru Davidu Galvasovi, jehož dobrá střela proletěla klubko hráčů před domácí brankou a zapadla k tyči – 1:2.

Do poslední části vstoupila Horácká Slavia se snahou zvrátit nepříznivý vývoj utkání. Hosté sice ubránili přesilovku Třebíče při vyloučení Galvase. Na pravém kruhu dostal puk Miroslav Barus, který svou vtipnou střelou po ledě překvapil všechny přítomné včetně opařeného brankáře Štůraly – 2:2.
Po vyrovnání způsobil obrovský závar před Štůralou Nahodilův útok, ale červené světlo se za brankou hostí nerozsvítilo. Ve 49. minutě hráli Vrchlabští dlouhou zdvojenou přesilovku. Domácí se dobře bránili. Navíc vyhozený kotouč zachytil Pšurný, který naskočil do hry z trestné lavice. Ten sice na modré čáře klopýtl, ale stihl přihrát touš na hůl Lukáše Nahodila, jenž kličkou po ruce vsítil třetí branku Třebíče – 3:2.
Bohužel pro domácí měli hosté v rukávu rychlou odpověď. Po zmatku před Lvem vyrovnal po další 25 vteřinách hry Štefan Rusnák - 3:3.
Vrchlabí vycítilo, že by mohlo definitivně zvrátit zápas ve svůj prospěch. Necelých pět minut před koncem vystřelil z kruhu Gengel, Lev kotouč vyrazil před sebe a dojíždějící Roman Chatrných rozhodl – 3:4.
Horácká Slavia se vrhla do útoku, ale vyrovnání jí už nebylo souzeno. Vrchlabí tak porazilo Třebíč i potřetí v sezoně, tentokrát 4:3.

Tiskovka po zápase Třebíč - Vrchlabí 3:4

Miroslav Barus po zápase Třebíč - Vrchlabí 3:4

Vladimír Jeřábek

Vladimír Jeřábek – HC Vrchlabí: „S Třebíčí jsme hráli nedávno doma a viděli jsme, že dobře bruslí, že je to nebezpečné mužstvo. Věděli jsme, že na nás domácí vytvoří tlak a nechtěli jsme v první třetině dostat góly. Ta první třetina se nám vydařila, měli jsme tam čtyřminutové i dvouminutové oslabení, ale uhráli jsme je. Bylo důležité, že jsme v těch oslabeních nedostali gól. Pak se zápas vyvíjel spíš nahoru – dolů. Ve druhé třetině se moc nebránilo, dělaly se chyby ve středním pásmu a bylo hodně šancí. Domácí v té části zápasu měli několikrát přečíslení dva na jednoho, nás ale podržel brankář Tomáš Štůrala. Ve třetí třetině bylo rozhodujícím okamžikem to, že jsme po tom, co jsme dostali gól na 3:2, dokázali rychle vyrovnat na 3:3. V závěru jsme měli štěstí, že jsme dali gól, ale bylo to dané tím, že jsme zbytečně nekombinovali, dělali jsme to, co jsme si řekli. Střílet z každé pozice na bránu, buď to brankář chytne a bude bule, nebo se puk může odrazit i k nám a to nám nakonec vyšlo. Bylo tam i trošku štěstí, ale znovu opakuji, důležitým okamžikem bylo naše rychlé vyrovnání na 3:3.“

Kamil Pokorný

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: „Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, dvě třetiny nemělo nějaké výjimečné tempo, a i proto jsme ve třetí třetině stáhli hru na tři řady a hráče, kteří nás svým výkonem nepřesvědčovali, jsme nechali sedět. Pak se zvýšil pohyb, bylo to trošku aktivnější a zlomovým momentem byla z naší strany ubráněná přesilovka pět na tři, vstřelený vedoucí gól a bohužel vzápětí inkasovaný vyrovnávací gól. Pořád jsme v té době ale měli bod. Jsme ale nedůrazní, necháme soupeře bez odporu zajet do třetiny, bez odporu ho necháme vystřelit a bez odporu ho necháme ještě dorazit. To prostě v této soutěži nejde. Z mého pohledu jsou všichni soupeři před brankou důraznější, a i proto dneska Vrchlabí získalo tři body, potřetí nás letos porazilo a potřetí nám dalo gól v posledních čtyřech minutách. Jsme zklamaný, ale soupeř tomu vítězství šel v závěru víc naproti, víc střílel a šel agresivně do brány. My jsme nebyli schopni to ohlídat. Je jedno, jestli je Petr Zahradník kapitán, nebo ne, prostě nehrál dobře a nebylo to poprvé, proto jsme sáhli k tomu, že jsme ho nechali sedět. Máme dvacet hráčů a každý musí mít kvalitu. Pokud ji nemá, pak je na trenérovi, aby toho hráče třeba nechal sedět, nebo aby ho dal jinam. Barus má po pádu na mantinel naražený stehenní sval, nedohrál ani Kaláb, který má nastřelené koleno, takže jsme prohráli a ještě máme starosti se zdravotním stavem hráčů.“