Třebíč v Chrudimi dominovala, pardubické béčko vyprovodila pěti góly

První povánoční zápas zvládla Třebíč znamenitě. Horáci zvítězili v Chrudimi 5:2, díky čemuž berou další tři body do tabulky, Celkem jich na svém kontě mají už 59 a v průběžném pořadí Chance ligy jim patří třetí příčka. Sluší se podotknout, že k dnešnímu vítězství pomohla Horákům i výborná divácká kulisa, kterou v Chrudimi vytvořila početná skupinka třebíčských fanoušků.

32.kolo, úterý 27.12.2022
PAB PAB
2:51:3, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 11. T. Urban, 55. Matýs (T. Urban, Hanousek) – 4. Meluzín (Mat. Novák, Mat. Svoboda), 7. Psota (Bořuta, Dočekal), 14. D. Michálek (Ferda, Bořuta), 23. Dočekal (Kříž, Psota), 25. Dočekal (Vodný, Bittner). Rozhodčí: Micka, Grygera – Kučera, Maňák. Vyloučení: 4:5, navíc Belluš (PAB) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 685. Střely na branku: 44:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
Pardubice B: Klouček – Hanousek, Nedbal, Hrádek, Bučko, Zdráhal, Kubíček – Vildumetz, Rákos, Matýs – Půhoný, Kaut, T. Zeman – M. Machač, T. Urban, Lichtag – Kaplan, Belluš, M. Rohlík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Tureček, Kříž, Hunkes, Fajmon, Furch, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, D. Michálek, Ferda – Vodný, Šilhavý, Krliš – Meluzín, Mat. Svoboda, Mat. Novák.

Podle papírových předpokladů byla Třebíč v utkání s pardubickým béčkem jasným favoritem, přičemž tyto předpoklady se začaly potvrzovat velmi brzy. Hned ve čtvrté minutě uniklo do přečíslení duo Matěj Novák – Erik Meluzín a druhý jmenovaný překonal svižnou střelou brankáře Kloučka. Následovala vyložená šance Tomáše Kauta, proti ní však vytasil Jan Mičán bleskurychlý semafor. A tak znovu udeřilo na druhé straně. V početní výhodě vyslal střílenou přihrávku od modré čáry Antonín Bořuta, svou hůl do ní vložil nikým nehlídaný Matěj Psota, což znamenalo druhý gól v pardubické síti. Milan Klouček neměl na změnu směru letícího puku nárok. 11. minuta přinesla faul na pronikajícího útočníka Pardubic Tomáše Zemana, což rozhodčí ocenili trestným střílením. K němu se postavil Tomáš Urban a přesnou ránou nad beton snížil na 1:2 z pohledu Dynama. Radost však Pardubicím nevydržela dlouho, přesněji řečeno jen necelé tři minuty. Pak si totiž za obranu najel David Michálek, který chladnokrevným zakončením otupil pardubický entuziasmus.

Druhá perioda opět přinesla převahu bílých hvězd, v další gól ji dokázal v čase 22:07 přetavit Martin Dočekal. Třebíčská devadesátka předvedla největší důraz na brankovišti a po zásluze byla odměněna čtvrtou trefou Horáků. Právě tenhle okamžik patrně definitivně zlomil odpor Pardubic, domácí se pak spíš, než na hru soustředili na nevybíravé zákroky vůči hokejistům v červeném. Tak jako Martin Belluš, který tvrdě atakoval Václava Krliše. Člen třetí třebíčské útočné formace poté odjel otřesen na střídačku, kdežto pro Belluše utkání skončilo. Vyfasoval totiž trest na pět minut a do konce utkání. Následnou přesilovku využil Ladislav Bittner , jehož trefa upravila stav zápasu na 1:5 z pohledu domácích. Šlo zároveň o poslední gól, který padl ve druhém dějství.

V tom třetím už se zápas jen dohrával. Pardubice sice ještě snížily na 2:5 přesným zásahem Ondřeje Matýse, ale tenhle moment už na dělbě bodů nic nezměnil. Horáci tedy zvítězili v domácí atmosféře 5:2 a darovali svým fanouškům dodatečné vánoční překvapení.

Autor reportáže - Pavel Mandát

Václav Baďouček - HC Dynamo Pardubice B: Do utkání vstoupíme tak, že v první třetině uděláme tři hrubé individuální chyby a prohráváme 1:3. Je to pořád dokola, je to o přístupu hráčů. Každý má na zádech svoje jméno a hraje za Pardubice, už tím by mělo být řečeno vše. Od začátku by měli mít hráči jiný přístup, protože nejde začít hrát ve 30. minutě za stavu 1:5. To je samozřejmě pozdě proti jakémukoliv soupeři. Každý si musí uvědomit, o co jde a o co se hraje.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Jsme samozřejmě rádi, že jsme tady v Chrudimi získali cenné tři body s B týmem Pardubic. Nelze se dívat na postavení v tabulce, Pardubice mají kvalitní a nebezpečný tým. My jsme dnes byli ve střelbě produktivní, a to hned od první třetiny. To, co nám v některých venkovních zápasech chybělo, to se nám dnes dařilo. Naše vysoké vedení trošku svádělo k tomu, odehrát zápas v lehčím tempu, ale domácí byli stále nebezpeční, hrozili a stříleli ze všech pozic. Vyzvednout proto musím také kvalitní výkon Honzy Mičána v brance, který nás podržel. Jediné, co mě mrzí, je nevyužitá přesilovka pět na tři. Tu si myslím, že s kvalitou a sílou, jakou máme, bychom měli využít. Ale stane se... Myslím, že naše vítězství je dobrá pozvánka na čtvrteční atraktivní zápas se Zlínem. Chtěl bych poděkovat také našim divákům a fanouškům. Udělali sem parádní vánoční výjezd a byli po celý zápas hodně slyšet. Děkujeme.