Třetí třetina rozhodla. Horáci na severu Čech nebodovali

Úvod druhé třetiny základní části třebíčským hokejistům nevyšel. Družina z Vysočiny prohrála na ledě Ústí nad Labem 3:4, když o dělbě bodů rozhodlo třetí dějství. Do něj sice bílé hvězdy nastupovaly s náskokem, jenže ten se jim tentokrát udržet nepodařilo. Všechny tři body proto tentokrát zůstávají v Ústí nad Labem.

18.kolo, středa 3.11.2021
UNL UNL
4:31:0, 1:3, 2:0
Branky a nahrávky: 4. Vrdlovec (J. Drtina, Trávníček), 32. Vrdlovec (Trávníček, Š. Bláha), 43. Ondřej Bláha (Milfait, Trefný), 44. J. Drtina (Trávníček) – 25. L. Bittner (M. Furch, Mlčák), 26. Poizl (Krliš, Nedvídek), 38. Dočekal (Ferda, M. Furch). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Klouček, Juránek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 621. Střely na branku: 19:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – J. Drtina, Š. Havránek, Trefný, Vacík, Vladimír Brož, Záruba, L. Chalupa – Trávníček, Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, Ondřej Bláha – Ouřada, D. Soukup, M. Simon – Martin Bláha.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – D. Sklenář, Dočekal, Vodný – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

Do zápasu v Ústí nad Labem vstupovali Třebíčští jakožto favorité, ale papírové předpoklady nemusí být vždy směrodatné. Domácí Slovan sice trápí rozsáhlá marodka, kvůli které Severočeši odehráli zápas jen na tři formace, ale i tak dokázali být nepříjemní. Do první šance střetnutí se dostával Michal Trávníček, avšak Pavel Jekel pokus zkušeného barda zpacifikoval. Na straně Třebíče kontroval Michal Vodný, který vyprášil betony Petra Hamalčíka. Horáci působili hokejověji, kombinačně lépe, jenže z jejich snahy žádný gól během úvodního dějství nevzešel. Naopak domácí skórovali. Postaral se o to Daniel Vrdlovec, jenž překonal Pavla Jekela ránou ze slotu.

Prostřední perioda nabídla poměrně výraznou převahu třebíčských barev. Vedoucí tým tabulky na svého soka vletěl a zasloužená odměna ve formě vyrovnání na sebe nenechala dlouho čekat. V pětadvacáté minutě nahazoval puk šikovně od modré čáry Michal Furch, přičemž před brankářem Hamalčíkem stála třebíčská skála jménem Ladislav Bittner. Kapitán bílých hvězd dokonale využil své fyzické dispozice, díky kterým brankáři Slovanu zaclonil výhled, a navíc ještě nechytatelně tečoval Furchovo nahození za jeho záda. 1:1. Hlouček třebíčských příznivců na tribunách se ještě radoval z vyrovnání, když Horáci otočili kormidlem zápasu. Hned o minutu později totiž zatáhl puk do útočného pásma Krliš, předložil jej do ideální střelecké pozice Danielu Poizlovi, který nabídnutou příležitostí nepohrdl. Mladý obránce ve službách Třebíče si počínal jako ostřílený mazák a kus černé gumy neomylně uklidil do sítě. Borci v bílém měli i další příležitosti, avšak kýžený náskok dvou gólů nepřicházel. V některých momentech chyběl kousek onoho pověstného štěstí, jindy větší důraz v zakončení. Slovan neměl během druhé dvacetiminutovky kloudnou odpověď na třebíčskou převahu, přesto domácí zvládli vyrovnat. Úspěšným střelcem byl znovu Daniel Vrdlovec, který využil příhodného odrazu kotouče a umístil jej nechytatelně do šibenice. Radost však Severočechům dlouho nevydržela, neboť ve 38. minutě nastartoval své rychlé nohy v kombinaci s buldočí zarputilosti Martin Dočekal, jeho první ránu sice ještě obránce zablokoval, ale na dorážku už nestačil ani brankář Hamalčík. Po dvou třetinách si tak Horáci hýčkali náskok jednoho gólu.

Jenže ten svěřencům trenérů Pokorného, Barvíře a Dolníčka po hříchu moc dlouho nevydržel. Jako klíčová pasáž zápasu se ukázal začátek třetí třetiny. V něm Horáci doplatili na nedisciplinovanost, když se v rozmezí mezi 41. a 43. minutou nechali hned třikrát vyloučit. Účet za toto počínání byl přitom vskutku drahý, konkrétně dva góly v třebíčské síti. Ten první přišel z hole Ondřeje Bláhy, následující přesilovku využil bombou od modré čáry Jiří Drtina. V tu ránu se nálada na ledové ploše změnila. Diametrálně. Hokejisté Slovanu ucítili kostičku, za kterou si šli jako hladový vlčák po týdenním půstu. Koneckonců porazit lídra tabulky je vždy lákavé. I Třebíč se snažila, ale tentokrát jejímu počínání prostě něco chybělo. Dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby proto sáhl trenérský štáb k odvolání Pavla Jekela a následné hře se šesti bruslaři v poli. Ani tento krok nicméně dorovnání stavu nepřinesl. Nejblíže měl ke gólu Michal Vodný, ale produktivní forvard tentokrát před Petrem Hamalčíkem nezamířil přesně. Víc už toho hokejisté Třebíče nestihli. Tak či tak zůstávají bílé hvězdy i přes druhou porážku v sezoně na čele Chance ligy.

Pavel Mandát

Jaroslav Roubík - HC Slovan Ústí nad Labem: Utkání hodnotím určitě pozitivně. Parádní zápas, myslím, že i fanoušci si ho užili, i když to pro nás chvílemi bylo těžké. Nejdříve jsme vedli, poté prohrávali, a pak zase vedli. Dneska ta obětavost, týmová práce a chuť pro vítězství na konci byla silnější než u Třebíče, a proto jsme vyhráli.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: V našem dnešním výkonu bylo až příliš mnoho špatných momentů. Ústí nám dalo první dvě branky z předbrankového prostoru, kde jsme nebyli v tu dobu nachystaní a koncentrovaní. Pak se nám podařilo výsledek otočit a do třetí třetiny jsme šli s jednobrankovým vedením. Věděli jsme, že Ústí má marodku, a proto bude spoléhat na semknutost týmu, přesilovky a brejky. Na začátku třetí třetiny jsme soupeři hned nabídli tři přesilovky a on dvě z nich využil. Za nasazení a bojovnost si dnes hráči Slovanu vítězství zasloužili a já jim k němu gratuluji.