Druhý zápas ve dvou dnech. Ve čtvrtek přivítá Třebíč na svém ledě Frýdek-Místek

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Nadstavbová část Chance ligy vrcholí. Ve čtvrtek přijede do Třebíče Frýdek-Místek, přičemž vítězství by Horáky opět výrazně posunulo směrem k účasti ve vyřazovacích bojích. Bílé hvězdy mají všechny trumfy ve svých rukou. Přijďte je v jejich cestě podpořit. Úvodní buly bude v KHNP ARÉNĚ vhozeno ve čtvrtek úderem 17:30 hodin.

Třebíč drží desáté postupové místo

Rozhodující část sezony je tady. Právě teď se rozhoduje o tom, kdo postoupí do vyřazovacích bojů a pro koho letošní sezona skončí už 7. března. Tedy se závěrem Nadstavbové části. K prodloužení ročníku mají zatím nejblíže Horáci. Ti drží poslední postupovou příčku, která je opravňuje k účasti ve vyřazovacích bojích. Na desátém místě mají přitom svěřenci trenérů Barvíře a Nováka náskok sedmi bodů, což už je velmi nadějná situace. Právě čtvrteční souboj s rysi je navíc může posunout postupové definitivě ještě blíže. Bez okolků lze říci, že bílé hvězdy drží všechny trumfy v e svých rukou i proto mohou jít hokejisté z Vysočiny do následujícího klání se zdravým optimismem. Nesmíme opomenout ani skutečnost, že Frýdku se momentálně příliš nedaří. Severomoravané prohráli čtyři z posledních pěti zápasů. Soubor kouče Wojnara padl 2:3 s Třebíčí, nestačil ani na Benátky (1:3) či Ústí nad Labem (2:3). Jediný triumf si v tomto zápasovém cyklu připsal partnerský klub třineckých Ocelářů na ledě Sokolova, kde mladý tým zvítězil 6:2. V posledním střetnutí nestačili rysi na Jihlavu. Dukla je totiž zdolala 6:5 po samostatných nájezdech.

Aktuální umístění v tabulce:

SK HS Třebíč 10. místo (91 bodů)

HC Frýdek-Místek 11. místo (84 bodů)

Největšími hrozbami Frýdku-Místku jsou Rostislav Martynek a Milan Mikulík

Brankářská jednička: Lukáš Daneček (91.4 %)

Nejproduktivnější hráč: Milan Mikulík, (16+26, Rostislav Martynek 15+27)

Nejproduktivnější obránce: Ondřej Hrachovský (12+12)

Nejlepší střelec : Vojtěch Tomi (17 branek)

Nejlepší nahrávač: Petr Kafka (29 asistencí)

Nejlepší hráč v hodnocení +/- Rostislav Martynek (+20)

Nejtrestanější hráč: Ondřej Hrachovský (40TM)

Třebíč zvítězila v Sokolově, Frýdek si z Jihlavy odvezl bod

Horáci udělali v dalekém Sokolově další důležitý krok k postupu do play off. Náš tým si ze západu Čech přivezl plný bodový zisk, když zvítězil 5:2.

HC Baník Sokolov – SK HS Třebíč 2:5

Branky a nahrávky: 19. Švec (Kadeřávek), 28. Švec (Kadeřávek) – 14. Nedvídek (Šťovíček), 16. Šťovíček (Vodný), 39. Ferda (Malec), 41. Laš (Psota, Bittner), 60. Psota (Laš). Rozhodčí: Čáp, Valenta – Hnát, Belko. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

Jaroslav Barvíř po zápase v Sokolově: „My jsme první třetinu neodehráli moc dobře, ale dostali jsem se do dvoubrankového vedení. Po druhém gólu jsme si mysleli, že to půjde samo. A to vyústilo v to, že jsme dostali před koncem první třetiny kontaktní gól. Ve druhé třetině byli domácí 15 minut lepším týmem. Měli výborný pohyb, výborně kombinovali, hráli jednoduše, a to nám dělalo obrovský problém. My jsme na to nedokázali zareagovat. Takže z pohledu domácích to byla skvělá třetina a my jsme ke konci dali šťastný gól. Ten nás dostal do vedení a možná nás trochu uklidnil. Na začátku třetí třetiny jsme dali čtvrtý gól, ten nás dal do klidu a začala se nám rovnat hra. Ale nebylo to z naší strany ideální. O to víc si však ceníme vítězství, že i když to nejde, tak se tým dokáže semknout, dře a bojuje. Jsme rádi za tři body. Výkon moc hodnotit nechci. Ale jeli jsme si sem pro tři body a ty máme, takže jsme spokojeni."

Rysi se představili v Jihlavě. Byl to přitom divoký zápas, ve kterém platilo, že „každý chvilku tahá pilku“. Remíza byla tedy po základní hrací době asi zaslouženým výsledkem pro obě mužstva. V prodloužení se štěstí usmálo na Duklu. Jihlava tak nakonec zvítězila 6:5, díky čemuž si připsala druhý bonusový bod.

HC Dukla Jihlava – HC Frýdek-Místek 6:5 po pr.

Branky a nahrávky: 4. Čachotský (TS), 21. Fronk (Pohl), 24. Čachotský (Pohl), 50. Jiránek (Anděl, Poletín), 53. Pekr (Bukač), 63. Skořepa (Čachotský) – 6. Michálek (Stuchlík, Przybyla), 15. Kafka (Klimša), 18. Mikulík (Haman, Kafka), 47. Martynek (Michálek, Hladonik), 59. Szturc (Martynek, Bartko). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 8:9, navíc Pohl (JIH) 5 + do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1063. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Trenér Frýdku-Místku Vlastimil Wojnar po zápase v Jihlavě: "Chtěli jsme tady dnes vyhrát, což se nám bohužel nepovedlo. Nicméně získaný bod znamená, že jsme pořád ve hře o postup do předkola play-off. Škoda, že jsme dvakrát neudrželi vedení, nejprve 3:1, poté 4:3. Jihlava prostě dala v šancích o gól více. Musím se ale vrátit k evidentnímu faulu v situaci tři na tři. Kdyby se pískl, možná by zápas vypadal jinak, možná bychom brali dva body a možná také ne. Tam jsme byli trošku poškození, ale alfa a omega zápasu to není. Jihlava je těžký soupeř a bod zvenčí relativně bereme.“

Sestavy z minulého utkání:

SK HS Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, V. Čejka, Kowalczyk, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Malec, Václavek, Ferda – Michálek, Tadeáš Král, P. Kratochvíl.

HC Frýdek-Místek: Daneček – Matyáš, Haman, Bartko, Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Klimša (A), Tomi – Kofroň, Kaukič, Mikulík – Szturc, Hladonik (A), Martynek (C) – Przybyla, Stuchlík, Motloch.

Minulý vzájemný zápas pro Třebíč

Minulé vzájemné utkání napsalo svůj příběh na severu Moravy, přičemž lépe z něj vyšli Horáci. Svěřenci Radka Nováka ve Frýdku-Místku triumfovali 3:2.

HC Frýdek-Místek – SK HS Třebíč 2:3

Branky a nahrávky: 23. Kaukič (Stuchlík, Motloch), 57. Tomi (Haman, Adámek) - 1. Psota (Bittner), 5. Nedvídek (Šťovíček, Laš), 34. Nedbal (Krenželok, Psota). Rozhodčí: Barek, Ondráček - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Věděli jste, že?...

- Původní letošní brankářská jednička rysů Nick Malík odešel během sezony do zámoří.

- Sobotní derby s Jihlavou okoření dobročinná akce Dvakrát v roce Vánoce. Ta má pomoci dětem z dětských domovů.

- Nejproduktivnější obránce Frýdku-Místku Ondřej Hrachovský hrál ještě loni pouze 2. ligu. Konkrétně v Novém Jičíně.

- Pokud by se Třebíč dostala do předkola play off, tak pravděpodobně narazí na Porubu, Havířov, či Litoměřice.

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek