Marek Laš říká - měli jsme na ně vletět

T ř e b í č - Jednadvacáté kolo první ligy postavilo proti sobě poslední dva týmy prvoligové tabulky, třináctou Horáckou Slavii Třebíč a čtrnáctý Vajgar Jindřichův Hradec. Oba soupeři si byli vědomi důležitosti tohoto zápasu a tak před utkáním avizovali posily, které jim měli pomoci v boji o důležité prvoligové body. Nakonec však posílen přijel jen Vajgar s budějovickým Cháberou v brance. Ohlášená posila Horácké Slavie, Leoš Čermák, se v bílém třebíčském dresu tentokrát ještě neobjevil. Jak už to u těchto zápasů bývá, žádná velká přestřelka se na třebíčském ledě nekonala a oba týmy si nakonec připsaly po bodu za remízu 1:1 po prodloužení.

Začátek střetnutí byl velmi opatrný. Nikdo nechtěl udělat chybu, obě mužstva spoléhala hlavně na pozornou defenzivu. První chyby se dopustili domácí, když jeden z třebíčských beků nešťastně tečoval střelu útočníka Vajgaru do vlastní branky a hosté rázen vedli 1:0. I takové situace se v hokeji stávají. Tato branka jakoby určila další ráz celého zápasu. Na hráče Třebíče padla nervozita, nedařila se přihrávka a puk odskakoval od jejich hokejek. Ještě do první přestávky se však hráči v bílých dresech dočkali vyrovnání. Po asistenci Marka Laše skóroval Lukáš Květoň. A právě těchto dvou hráčů jsme se po utkání zeptali na to jak tento zápas viděli oni.

TRECHO

Lukáš Květoň, tentokrát jediný třebíčský střelec

Jako prvního jsme o pohled na utkání požádali autora jediné branky domácích Lukáše Květoně.

“Nevím proč, ale zápas byl z naší strany hodně nervózní, nedali jsme si nahrávku, hráli jsme zbytečně ukvapeně a hodně nervózně,:“ přiznal střelec vyrovnávacího gólu.

Gólovou situaci Lukáš viděl takto:“Zatáhli jsme to za modrou a Olivka /Jiří Oliva – pozn. red./ to dal z modré dolů, Marek Laš mi to přikopl nohou a já jsem pak puk nadvakrát dorazil pod betonem do brány.

Oba aktéři gólové situace útočník Lukáš Květoň a gólman Vajgaru Jan Chábera v se dobře znají z týmu Českých Budějovic kde Chábera letos nastupuje. V minulé sezóně společně vybojovali pro budějovický Motor opět po roce extraligu. “S Honzou jsme v pohodě. Ani jsme se před utkáním nijak nehecovali, protože on se před zápasem vždycky hodně soustředí, takže ani moc nemluví,:“ vyvrátil Lukáš domněnku o tom, že radost, kterou po vstřelení branky projevil mohla být také výsledkem nějakého vzájemného hecování.

Díky bojovnosti obou soupeřů a také štěstí, které stálo při obou brankařích se utkání dostalo za stavu 1:1 do prodloužení.

“Trenéři nás nabádali abychom se to snažili uhrát bez obdrženého gólu, hrát to spíš na 1:1. Šlo nám o to abychom ten zápas neprohráli.“

Marek Laš téměř v každém utkání připraví svým spoluhráčům alespoň jednu gólovou situaci a kanadské body na jeho kontě tak utěšeně přibývají. Jeho postřehy z utkání jsou podobné jako postřehy Lukáše Květoně.

“Myslím, že dnešní zápas by v tabulce nic moc nevyřešil, my musíme hrát každý zápas naplno a jít zápas od zápasu, abychom bodovali a vyhnuli se posledním dvěma místům. Tři body by pro nás byly určitě lepší,:“ potvrdil Marek Laš, že každý bod je dobrý, ale jeden zápas situaci Třebíčských nevyřeší.

K samotnému utkání a jeho průběhu Marek Laš, kterého čeká zanedlouho premiéra v reprezentačním dresu, jelikož byl nominován do výběru ČR20 na Turnaj čtyř, řekl: “Přišlo mi to dnes, že hokej byl z obou stran hodně opatrný a oba týmy se přizpůsobily špatné hře toho druhého týmu. Myslím, že doma bychom měli na takovéto soupeře na začátku víc vletět, což jsme tentokrát neudělali.

Taktiku s níž mužstvo Horácké Slavie vstupovalo do prodloužení přiblížil šikovný útočník takto: “Určitě jsme šli do prodloužení s cílem neprohrát, protože ten bod, který by Jindřichův Hradec získal by se nám mohl vymstít, takže hlavně neprohrát a zkusit nějakou akci, nebo třeba i zkusit dát nějaký náhodný gól.