TRE-JHR 1:1pp - Jenom remíza k odpoutání se od posledního nestačila

Kdo očekával od utkání předposledního s posledním nehokejově nekoukatelný mač, ten si velmi přesně tipnul, jak bude vypadat zápas mezi Třebíčí a Jindřichovým Hradcem. Zajímavějšími okamžiky byly snad jen obě branky - vlastní gól domácích a důrazné zakončení Lukáše Květoně. Nezajímavé utkání skončilo zaslouženě 1:1 - před sebou snad mají hokejoví labužníci lepší dny.

21.kolo, pondělí 7.11.2005
1:1p1:1, 0:0, 0:0 - 0:0
JHR JHR
Branky a nahrávky: 13. Květoň (Laš) - 7. Mertl (Škoda). Rozhodčí: Volf - Chocholouš, Poruba.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Hrbáček, Lukáč - Lučka, Rehák - Sláma, Ščerban - Šefčík, Bulička - Laš, Oliva, Květoň - Pelán, Sobotka, Látal O. - Čech, Tatarčík, Hanzal - Fryauf, Zahradník, Přibyl.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Chábera - Kolář, Kolda - Horák, Klimeš - Vašíček, Vomela - Starý, Šperger, Škoda - Mertl, Kupec, Ficek - Ulman, Bílek, Mucha - Fiala, Schejbal, Kašpárek.

Do dnešního duelu, ve kterém se utkal tým Horácké Slávie Třebíč a Vajgaru Jindřichova Hradce, nenastoupil, bohužel pro třebíčské fanoušky, nemocný Leoš Čermák, slibovaná posila. V prvních minutách utkání kralovali kluzišti domácí. Překonat hostujícího brankáře Cháberu se však nepodařilo ani při kanonádě Látala a Pelána. Hosté se zanedlouho vymanili z tlaku a Mertl po Škodově asistenci poslal kotouč za Šindelářova záda, ovšem s přispěním nešťastné teče jednoho z domácích beků. Dvě minuty poté měl velkou šanci opět Mertl. Obešel Reháka, ale Šindelář byl tentokrát na svém místě. Třebíčský celek se za bouřlivého povzbuzování domácích fanoušků vymanil z tlaku a začal ohrožovat klec soupeře. Olivovi se střela nepovedla, ale Květoňův forčeking se vyplatil a v třinácté minutě jmenovaný hráč vyrovnal.

Již po třiceti sekundách druhé třetiny byl, po faulu na Pelána, vyloučen na menší trest Horák. Na hře domácích však nebylo poznat, že by hráli přesilovku a hosté se bez problémů ubránili. V sedmadvacáté minutě měl problémy s vytěsněním Sobotkovy střely Chábera. Gól nepadl ani po velké šanci Špergera. Gólman Šindelář byl připraven. V pětatřicáté minutě byl loni ještě třebíčský Vladimír Škoda potrestán dvouminutovým trestem za vražení a připsal si i desetiminutový osobní trest. Za ním si šel po chvíli odpočinout další hráč hostí Horák za krosček. Domácím se ani tato půlminutová přesilová hra pěti proti třem nepovedla, nedostali se do žádné větší šance.

Na začátku poslední třetiny patřilo kluziště jednoznačně domácím. Hanzalovi se ale opět nepodařilo uvést Třebíč do vedení. Chábera se nenechal zaskočit žádnou střelou. Ani na druhé straně kluziště se puk nedostal za brankovou čáru. Ve stoprocentní šanci se ocitl Šperger, ale minul klec. V snad největší šanci utkání se objevil v pětapadesáté minutě hostující Mertl, ale jeho samostatný nájezd, po bravurním zákroku, Šindelář chytil. Ani Chábera se nenudil, měl plné ruce práce se střelou Pelána.

V první minutě prodloužení se ocitl v obrovské šanci hostující celek. Šperger vystřelil, gól nepadl ani po dorážce Bílka. Na obou celcích byla vidět únava, a tak již zbytek utkání byl bez šancí. Oba týmy se přetahovaly o puk ve středu kluziště.