Menu +

O zápase rozhodla hlavně druhá třetina, tvrdil Jakub Čuřík

Ohlasy po utkání
O l o m o u c - Hokejisté Horácké Slavie sehráli své první venkovní přípravné utkání na zimním stadionu v Olomouci. Jeden z favoritů první ligy nakonec porazil na svém ledě Třebíč 3:1. „Utkání jsme ztratili hlavně ve druhé třetině, kdy jsme přestali úplně bruslit a domácí nám v této části odskočili,“ řekl o zápase třebíčský útočník Jakub Čuřík.
Sdílejte článek
 

Po týdnu spolu sehrály další přípravné utkání celky Olomouce a Třebíče, tentokráte však na zimním stadionu v Hanácké metropoli. Lépe si nakonec vedli domácí, kteří porazili Horáckou Slavii 3:1. Do utkání lépe vstoupili hosté z Vysočiny. Bohužel se jim nepovedlo vytěžit ze svého tlaku úvodní gól a naopak vzápětí vstřelili gól domácí.

„Věděli jsme, že s Olomoucí musíme hodně bruslit. Mají velmi silný tým, který dokáže vytěžit z minima maximum. To se následně projevilo, když jsme domácí tlačili a nedokázali jsme využít své příležitosti. Olomouc nás ihned při své první šanci potrestala a vstřelila úvodní gól zápasu,“ pravil Jakub Čuřík.

Hanáci po vstřelené brance následně ožili a Třebíčští měli velké potíže s jejich hrou. „Bohužel jsme měli výpadky a po úvodní trefě převzali domácí iniciativu už skoro na celý zápas. Až ve třetí třetině jsme opět dokázali hrát to, co nám trenér řekl. Proti tak silnému týmu nejde hrát pouze dvacet minut, ale musí se hrát naplno celý zápas,“ byl si vědom.

Obzvlášť ve druhé třetině nepustila Mora Horáckou Slavii k ničemu, ba naopak v ní domácí zvýšili své vedení. „Ve druhé třetině jsme to měli daleko na střídačku. Trenéři nás hodně upozorňovali, abychom se puku zbavovali vrchem a co nejrychleji. Bohužel jsme si s kotoučem příliš hráli ve vlastním pásmu a Olomouc nás následně potrestala dalšími góly. Potýkáme se s tím už od začátku přípravy, ale naštěstí to není liga a máme stále čas na tom zapracovat,“ řekl hráč, jenž na Hané dlouho působil.

Ve třetí třetině se však tým z Vysočiny vrátil ke své hře ze začátku utkání. Tato změna nakonec přinesla své ovoce, když v přesilovce snižoval Marek Laš. „Zatlačili jsme na beka, který špatně rozehrál, a puk se odrazil k Šálovi (Marek Laš) a ten to perfektně trefil k tyči. Bylo vidět, že když bruslíme a napadáme, tak s námi má soupeř velké problémy. Tohle musíme hrát celý zápas, ne jen pár střídání,“ vracel se k jedinému gólu hostujících.

V letošní sezóně budou chtít třebíčské Bílé hvězdy navázat na povedený minulý ročník, kdy tým trenéra Kamila Pokorného dokráčel až do semifinále první ligy, kde padnul proti Mladé Boleslavi. „Laťku jsme si stanovili hodně vysoko. Věřím, že se vedení a trenéři snažili udržet tým pohromadě. Myslím, že na zopakování loňského úspěchu máme. Musíme hlavně tvrdě pracovat a plnit pokyny trenérů. Snad by to potom mohla být zase dobrá sezóna. Hlavně musíme hrát jako tým a nesmíme si na ledě každý dělat, co chceme, jinak půjdeme od porážky k porážce,“ dodal na závěr Jakub Čuřík.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024