OLO - TRE 3:1 - První přípravu venku sehrála Třebíč na Hané, vyhráli domácí

T ř e b í č - Už čtvrté přípravné utkání mají za sebou hokejisté Horácké Slavie. Stále pokračuje hledání ideální sestavy pro mistrovské boje, a tak v Olomouci dostal v brance příležitost mladík Daniel Zelenka. V sestavě se už neobjevil útočník Martin Zábranský, který by podle posledních zpráv měl působit v brněnské Technice. Diváci viděli utkání, ve kterém padly celkem čtyři branky, hosté však vstřelili jen jednu. Jejím autorem byl navrátilec a třebíčský odchovanec Marek Laš.

přát., úterý 13.8.2013
OLO OLO
3:11:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 5. Herman (Pekr), 32. Diviš (Jaroměřský, Rác), 38. Diviš (Kucharczyk, Jaroměřský) – 51. Laš. Rozhodčí: Minář – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 532. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Kadela R., Janáček, Jaroměřský, Staněk, Schejbal J. – Pekr, Řípa, Herman – Diviš, Kucharczyk, Selingr – Rác, Králík, Vodný – Jergl, Novotný, Lehečka – Heža O.
SK Horácká Slavia Třebíč: Zelenka – Rangl, Malena, Bičík, Čejka, Dittrich, Janota, Peroutka – Vondráček, Dolníček, Laš – Čuřík, Nahodil, Wasserbauer – Kadela E., Kaut, Přibyl – Paták, Moučka, Čech – Horký.

V prvních minutách utkání měli více ze hry hokejisté z Vysočiny, kteří svého soupeře téměř k ničemu nepouštěli. Naopak několikrát zaměstnali domácí defenzivu. Úvodní trefy se však paradoxně dočkali Hanáci. V rychlém protiútoku se kotouče ujal Pekr, který z pravého křídla našel před brankovištěm čepel Jakuba Hermana, jenž poslal puk za záda Zelenky.

V desáté minutě měli Kohouti příležitost navýšit své vedení. Jaroměřský od modré vybídl u pravé tyčky osamoceného Selingra, který příliš dlouho váhal se zakončením a nakonec ani puk ideálně netrefil. Horáci si svou největší šanci první části schovali do přesilové hry, během níž pálil prudce Bilčík. Domácí brankář jeho ránu vytěsnil betony jen vedle sebe, kde se však nikdo v třebíčském dresu nenacházel.

Do druhé části vstoupilo lépe domácí mužstvo. Jako první si šanci připravil Králík, který se proháčkoval až před brankoviště soupeře, zasunout puk za záda Zelenky se mu ale už nepodařilo. V polovině utkání se po pasu Diviše natahoval Kucharczyk, ovšem kotouč nezasáhl. Mrzet jej to ale nemuselo, ani ne za minutu jeho formace slavila. Jaroměřský našel mezi kruhy Richarda Diviše, jehož bekhendový pokus skončil mezi třemi tyčemi.

Bílé hvězdy měly možnost snížit na konci pětatřicáté minuty. Po ráně Kauta se povedeným zákrokem zaskvěl Vošvrda, jehož vyrážečka vylétla včas. A tak mohlo udeřit opět na druhé straně kluziště. Nádhernou akcí na jeden dotek se prezentoval druhý olomoucký útok, za který se znovu prosadil Richard Diviš.

Na začátku třetí periody měl na hokejce zvýšení Řípa, ale místo střely z dobré pozice adresoval přihrávku Ondruškovi. Pas na spoluhráče mu však nevyšel. Deset minut před koncem se mužstvu z Vysočiny vyvedla početní výhoda a poprvé v zápase překonali dobře chytajícího Vošvrdu. Marek Laš se dostal k volnému kotouči mezi kruhy a přesně mířenou střelou pod horní tyčku nedal brankáři šanci.

Vedení o tři branky mohl vrátit domácím Diviš, který ale po rychlé kombinaci hattrick nezkompletoval. V samém závěru ještě měli Horáci možnost dotáhnout se na rozdíl jediné branky. Na konci přesilové hry se ke slovu dostal Dolníček, jehož pokus gólman Kohoutů vytlačil ramenem. Hanáci tak na svém ledě i na třetí pokus uspěli, tentokrát si poradili s mužstvem Třebíče. Horáci naopak na svůj první triumf v přípravě stále čekají.

Petr Fiala (HC Olomouc): Utkání mělo dobré tempo. Hráli jsme lépe než v Třebíči, dostali jsme hosty i pod tlak. Soupeř ale ukázal, že má schopné útočníky a že bude v soutěži nebezpečný. Když k tomu do Třebíče přijdou ještě nějací hráči z Brna, bude to jistě nepříjemný soupeř. Pokud se ale podíváme na náš výkon, jsme s předvedenou hrou spokojeni. Věříme tomu, že se nebudeme zhoršovat.

Kamil Pokorný (SK HS Třebíč): V první třetině měli domácí mírně více ze hry, my jsme dostali gól z brejku, což by se stávat nemělo, když chceme hrát dobře zezadu. V druhé části jsme se dostali pod tlak, nestíhali jsme a domácí odskočili do vedení o tři branky. Třetí dějství bylo z naší strany nejlepší, dokonce jsme ho vyhráli. Olomouc ale nakonec zvítězila naprosto zaslouženě.