Menu +

Tomáš Zelenka


Hokejový útočníknyní v rekonvalescenciTomáš Zelenka
Narozen:20.11.1975 v Litvínově
Hokejová kariéra:1981-95 HC Litvínov (mládežnická mužstva), 1995/96 Olds Grizzlys (juniorská IHL), 1996/97 HC Děčín (2. liga), 1997/98 - 2000/01 SK Horácká Slavia Třebíč (1. liga)
Email:tomas@hstrebic.cz
Odkazy: Starší články a rozhovory s Tomášem a Radkou (z let 2001-2002) včetně fotografií naleznete na stránce ohf.cz/tomas

13. komnata Tomáše Zelenky

Tomáš Zelenka

Materiály věnované Tomáši Zelenkovi:

Sledgehokejová exhibice v Třebíči

čtvrtek 8.10.2009 | Jiří Mokrý

T ř e b í č - V rámci už šestého ročníku akce Otevřené památky i srdce proběhla na třebíčském zimním stadionu sledgehokejová exhibice za účasti reprezentačního týmu ČR, který se pod vedením Tomáše Zelenky probojoval na palalympiádu ve Vancouceru. Soupeřem reprezentantů byl tým třebíčské mládeže a fanoušků a také tým prvoligových hokejistů Horácké Slavie. Malou pozornost sledgehokejistům přišel předat také místostrosta Města Třebíče, pan Miloš Mašek. Akci přímo na stadionu sledovalo téměř dvěstě padesát diváků.
Rozsáhlou fotogalerii z akce najdete ZDE.

 

Tomáš Zelenka vhazoval v Liberci čestné buly

neděle 20.4.2008 | Jiří Mokrý

T ř e b í č - Velké pocty se dnes dostalo třebíčskému hokejistovi a trenérovi české sledgehokejové rerezentace Tomáši Zelenkovi. V televizním utkání ČP CUPu v Liberci vhazoval čestné bully a zahájil tak poslední utkání série Eurohockey tour mezi celky České republiky a Ruska. Česká sledgehokejová reprezentace získala pod vedením Tomáše Zelenky stříbrné medaile na letošním šampionátu v USA.

 

Tomáš Zelenka získal se sledge hokejisty stříbro

pondělí 3.12.2007 | Jiří Morý, foto http://www.csha.cz

T ř e b í č - Na druhém mistrovství Evropy sledge hokejistů, které probíhalo koncem listopadu v Itálii ve městě Pinerolo, získala česká reprezentace skvělé stříbrné medaile. Češi pod vedení trenérů Tomáše Zelenky a Františka Kováře na turnaji, který byl obsazen sedmi týmy a hrál se systémem každý s každým, prohráli jeden jediný zápas, a to hned ten první s reprezentací Norska. Pak už čeští hokejisté kráčeli od vítězství k vítězství a po zásluze získali stříbrné medaile.
Více se dočtete v článku na serveru hokej.cz. GRATULUJEME!

 

Gratulace Tomášovi a Radce

neděle 26.8.2007 | Jiří Mokrý, videofoto František Jůza

T ř e b í č - V sobotu 25. srpna se oženil bývalý vynikající útočník Horácké Slavie Tomáš Zelenka. Jeho manželkou se stala Radka Štěpničková. Stalo se tak ve 12:30 v Kamenném sále třebíčského zámku. Manželům blahopřejeme a přejeme ve společném životě mnoho štěstí.
Krátké video ze svatby najdete v pondělním vydání elektronického deníku na www.trebicnews.cz.

 

Tomáš Zelenka: Třebíčský hokej mě stále zajímá

pátek 25.11.2005 | Matěj Hráček

T ř e b í č - Vydal jsem se za Tomášem Zelenkou do domova důchodců, kde se o něj, jak on sám řekl, dobře starají a poskytují mu péči. Tomáš byl tak laskavý a poskytl pro náše internetové stránky rozhovor o jeho současných zálibách, o tom co obnáší být manažerem sledge hokeje a prostě o jeho životě.

 

Třebíč mi přirostla k srdci, říká Tomáš Zelenka

úterý 22.2.2005 | Eva Streichsbierová

T ř e b í č - Na den přesně před čtyřmi lety se stala jedna z největších hokejových tragédií v historii třebíčského hokeje. 22. února 2001 se při čtvrtfinálovém utkání první ligy vážně zranil útočník Tomáš Zelenka. Po tvrdém ataku jihlavského obránce Mariána Moravy musel být tehdy pětadvacetiletý hokejista převezen do nemocnice a dodnes se potýká s následky.

 

Sledge-hokejisté v Třebíči díky Zelenkovi

čtvrtek 27.1.2005 | Milan Krčmář

T ř e b í č – Během druhé přestávky včerejšího utkání mohli diváci zhlédnout exhibiční utkání reprezentantů ve sledge-hokeji. Tato forma ledního hokeje určená zejména vozíčkářům a lidem s větším ochrnutím dolních končetin není v Česku příliš známá, v Třebíči se tento sport představil vůbec poprvé. Stalo se tak díky iniciativě Tomáše Zelenky, který sledge-hokejové reprezentaci nabídl, aby se na nadcházející mistrovství Evropy připravovala právě v Třebíči. V ukázkovém zápase se skvělou diváckou kulisou se střetl žlutý tým s modrým. V utkání, v němž rozhodně nešlo o výsledek, nakonec zvítězili žlutí v poměru 1:0. Z exhibice přinášíme krátkou fotoreportáž.

 

Tomáš Zelenka: Sílu zatím mám

úterý 21.12.2004 | Luděk Mahel (Třebíčský zpravodaj)

S laskavým svolením autora přetiskujeme rozhovor, který vyšel v listopadovém čísle Třebíčského zpravodaje.
Tomáš Zelenka. Muž, kterého rozhodně není třeba dvakrát představovat. S legendárním hokejistou a současným generálním sekretářem sledge hokeje jsem si povídal jednoho listopadového večera v jeho třebíčském bytě. Ve dveřích jsme se právě minuli s kamarádem Tomáše Zelenky, Jiřím Olivou.

 

Na karlovarském serveru najdete Zelenkovy odpovědi

neděle 8.2.2004 | Milan Krčmář

T ř e b í č - Na oficiálních internetových stránkách HC Energie Karlovy Vary najdete již zodpovězený off-lineový rozhovor s Tomášem Zelenkou. Tazatelů bylo opravdu mnoho, objevily se i dotazy zaslané ze zahraničí. Nejdůležitější však je, že na Tomáše nezapomněli třebíčští fanoušci, jejichž otázky tvoří poměrně značnou část interview. Ať už jste se Tomáše na něco ptali nebo neptali, neváhejte a klikněte sem.

 

Třebíčští fanoušci byli nejlepší, říká Tomáš Zelenka

sobota 24.1.2004 | Milan Krčmář, Kateřina Boglio (www.hokejkv.cz)

Milí čtenáři,
díky výborné spolupráci s našimi kolegy z karlovarského webu, vám přinášíme exkluzivní rozhovor s Tomášem Zelenkou. Podle Tomášových slov se jedná o jeden z posledních rozhovorů s ním vůbec, vzal si totiž předsevzetí, že již žádné další nebude poskytovat. Chtěli bychom Tomášovi proto poděkovat, že vám toto interview můžeme nabídnout.
Za celou Horáckou Slavii a jistě také za vás děkujeme i celému redaktorskému týmu HC Energie Karlovy Vary, zejména pak šéfredaktorce Kateřině Boglio, která celý rozhovor realizovala.

 

Úspěch dokumentu České televize o Tomášovi Zelenkovi

čtvrtek 21.11.2002 | Jan Šindelář

Redakce sportu České televize získala nejvyšší ocenění na jubilejním 20.ročníku Mezinárodního festivalu sportovních filmů Sport movies & TV konaného ve dnech 30.10 - 4.11.2002 v italském Miláně. Do světového finále přihlásila vítězný snímek domácího libereckého festivalu Sporfilm 2002 "A víra má mne uzdraví" autorů Karla Jonáka a Jiřího Hölzela.

 

Tomáš Zelenka poctivě cvičí a věří, že se to zlepší

středa 13.11.2002 | Jan Šindelář

Nashromáždilo se několik dotazů od lidí, kteří se zajímají o stav a průběh léčení zraněného Tomáše Zelenky. Tomáše je v současné době obtížné v Třebíči zastihnout, většinu týdne tráví v Českých Budějovicích. Pokud je ale na víkend v Třebíči, nenechá si ujít možnost a zajde se s oblibou podívat na to, jak se daří třebíčským hokejistům. Této příležitosti jsme využili při sobotním utkání s Kladnem a požádali ho o krátký rozhovor.

 

Život Tomáše Zelenky v kostce

sobota 13.7.2002 | Jan Šindelář

Z našeho rozhovoru z července 2002 vznikl tento souhrn dosavadní životní cestyTomáše Zelenky.

 

Tomáš Zelenka: Nic nevzdávám, budu bojovat pořád dál

sobota 13.7.2002 | Jan Šindelář

První červencový pátek jsme se sešli s Tomášem Zelenkou a Radkou Štepničkovou, kteří právě tráví v Třebíči letní dny. Z našeho příjemného setkání vznikl velký rozhovor, ve kterém Tomáš s Radkou přibližují nejen jak postupuje Tomášova rekonvalescence, ale probrali jsme s nimi všechna možná témata, počínaje Tomášovými hokejovými začátky, přes jeho zámořskou zkušenost a čtyři prvoligové sezóny až po Tomášův boj se zlomyslným osudem a jeho a Radčiny plány do budoucna. Autentický přepis obsažného rozhovoru naleznete v tomto článku.
Od této sezóny by se Tomáš měl podílet i na třebíčských stránkách - nechte se překvapit! Všechny materiály týkající se Tomáše (např. shrnutí kariéry) naleznete na jeho osobní stránce.

 
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
Pardubice B